BK ZAGREB NASTAVLJA NIZ NEPORAŽENOSTI! 💥

Obzirom da je ovu subotu jarunsko igralište bilo potopljeno uslijed jake kiše danas su zagrebački baseballaši odigrali takozvani doubleheader sa splitskom Nadom. Ne samo da su odigrali već su i upisali dvije pobjede! U prvoj je utakmici za Zagreb startao Fran Stančić Vidrač koji je odbacao izvrsnih 8 inninga te je, unatoč čak 6 grešaka Zagrebove obrane, dozvolio samo 2 boda splitskoj Nadi. Ta 2 boda osvojena su u prvom inningu tako da je Nada bolje otvorila utakmicu, ali se uslijed Franovog odličnog bacanja brzo ugasila. Zagreb je radio bod po bod i na kraju 9. inninga na semaforu je pisalo 7:2 za Zagreb. U 9. inningu kao closing pitcher ušao je Bruno Špehar, a od napadačkog učinka možemo još istaknuti home run Šime Vrbanovića. U drugoj su utakmici Zagrebaši bili još uvjerljiviiji te su slavili s 12:3. Zagreb je od prvog do zadnjeg inninga vodio i kontrolirao utakmicu, a istaknuli bi sjajan prvi start venezuelanskog pitchera Cristophera Uribea koji je bacao 6 inninga. Njega je tada zamijenio Mateo Šimičević koji je utakmicu mirno priveo kraju. Za kraj bi još samo poželjeli dobrodošlicu dvojici igrača koji su danas debitirali za BK Zagreb. Radi se o već spomenutom Uribeu i catcheru Henryju Solanu koji je danas odradio odlične dvije utakmice”iza platea”. Bienvenidos! Sada slijedi uskršnji vikend pauze, a onda se za 2 tjedna vidimo u Karlovcu!