Seniori Baseball kluba Zagreb ovaj su vikend igrali dvije utakmice prvenstva Hrvatske protiv ekipe Medvednice.

Subotnja utakmica završila je 8:2 za Zagreb, dok je nedjeljna utakmica završila s rezultatom 13:8.

Utakmica u subotu je dobro počela za Medvednicu s osvojena 2 boda u prvoj izmjeni, što je malo probudilo ekipu Zagreba, te smo od početka do kraja utakmice radili konstantan pritisak na obranu Medvednice. U obrani obje ekipe su dobro odigrale, bez puno grešaka, pitcher Ernesto Pereira, nakon lošije prve izmjene ne dopušta protivničkoj momčadi ni boda, dok je napad iskoristio nekoliko dobrih prilika te napravili dovoljno bodova za sigurnu pobjedu. Valjalo bi istaknuti u napadu Andrew Jones 3 solo home runa, Mario Manojlov home run, Goran Babić single za 2 boda.

Nedjeljna utakmica bila je neizvjesnija, za Medvednicu je bacao Hrvoje Jerbić, reprezentativac Hrvatske. Zagreb je od početka utakmice imao kvalitetne napade, ali nikako nismo uspjevali napraviti dovoljno bodova da se dovoljno rezultatski odvojimo, što je rezultiralo i kvalitetnim napadima ekipe Medvednice, koja uz nekoliko obrambenih grešaka Zagreba  dolazi u vodstvo 8:7. Nakon što je Medvednica preuzela inicijativu u utakmici, Zagreb opet iskorištava priliku te radi još jedan dobar napad i opet prelazi u vodstvo koje do kraja utakmice nismo ispustili.

Za vikend 16. i 17. lipnja očekuju nas utakmice s Nadom iz Splita.