Ovaj vikend ekipa seniora vratila se iz Budimpešte s dvije pobjede. U subotu je rezultat bio 12:1 za Zagreb, dok je u nedjelju utakmica završila s rezultatom 13:9.

Kroz obje utakmice naši pitcheri obavili su sjajan posao, Ernesto Pereira odbacao je svih 9 izmjena za Zagreb u subotu, dok je u nedjelju bacao Hikaru Suzuki, koji je također odbacao cijelu utakmicu.

U fazi napada ovaj vikend su obilježili home runovi sljedećih igrača: Ernesto Pereira, Andrew Jones, Hikaru Suzuki, Mario Manojlov. Gotovo svaku izmjenu igrači Zagreba su bili po bazama, te su konstatno radili pritisak na obranu ekipe Budapest Redsa.

U fazi obrane u prvoj utakmici smo nekoliko puta izašli iz situacija s protivničkim igračima po bazama s double play akcijama, dok smo u nedjelju odigrali nešto lošije u obrani, ali smo napravili dosta bodova, te na kraju pobijedili. Svakako treba pohvaliti mladog Maru Miljanića koji je odlično odigrao obje utakmice na prvoj bazi, te nekoliko puta spasio obranu od nepotrebnih grešaka.

Sljedeći vikend nas opet očekuju dvije utakmice prvenstva Hrvatske protiv Medvednice iz Zagreba.